Česká tenisová škola (ČTŠ)

ČTŠ byla založena v létě roku 1997 Stanislavem Vyoralem v průběhu dvoutýdenních tenisových soustředění v Konstantinových lázních.

Základem ČTŠ je teoretická a praktická tenisová výuka ve formě víkendů, týdenních dovolených v různých (těmto akcím odpovídajících) tenisových lokalitách u nás - Rožnov pod Radhoštěm, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Doksy, Mariánské Lázně; i v zahraničí - Chorvatsko - Orebič, Francouzská riviéra,Nice - La Vanade . Během těchto tenisových soustředění probíhá teoretická, ale hlavně i praktická výuka pod vedením kvalifikovaných tenisových trenérů.

Víkendové a týdenní praktické výuky probíhají ve formě tréninků - klient, trenér + kolektivní výukou, která se dále podle herních schopností hráčů dělí do tří kategorií:

  1. začátečníci
  2. mírně pokročilí
  3. pokročilí na úrovni závodních hráčů

U začátečníků je důraz kladen na rozvíjení rychlosti, mrštnosti, periferního vidění, fyzické zdatnosti, tenisové intuice - součástí je i správný pohyb na kurtě a tenisové počítání zápasů

U mírně pokročilých hráčů se kromě základních tenisových úderů, tenisového myšlení ve formě strategie, zdokonaluje, v současné době nejdůležitější úder v tenisu - podání.

Probírají se základní herní prvky tenisové čtyřhry.

Pokročilí hráči mají již značně specifický trénink; pracuje se zde, (detailně) metodicky,na herním myšlení pro dvouhru i čtyřhru. Důraz je zde kladen na individuálních schopnostech každého hráče a na jeho fyzických i duševních dispozicích, např. u hráčů, kteří jsou vyššího vzrůstu se předpokládá, že jejich dominantní tenisový rejstřík úderů bude založen na útočném pojetí hry - podání, voleje, returne, smeče. Tento typ hráčů vetšinou vyniká na rychlém povrchu - leštěný beton, tráva či jiné umělé povrchy.

U hráčů menšího vzrůstu je kladen důraz na fyzickou zdatnost - hra od základní čáry - a zdokonalování tenisových úderů - forhand, backhand, podání, voleje, smeče, loby, kraťasy. Úspěšnost těchto hráčů je dána pomalejšími povrchy - antuka. Velká část tenisové výuky je zde zaměřena i na psychiku, koncentraci, zahrání závěrečných úderů ( set ball nebo match ball ). K naplnění tenisového přátelství a družnosti tenisového ducha je dobré,aby hráči na tenisových soustředěních z různých kategorií občas spolupracovali.


Tenisová hala + klub je součástí celého sportovního komplexu, ve kterém působí sportovní osobnosti jako:

  • Sportovní klub potápěčů Aquablues pod vedením vyjímečné osobnosti Michala Paclíka
  • Aquabely, které drží nad vodou již po dlouhá léta Kateřina Vostárková
  • Aerobic, který dokonale vede Eva Mičincová
V roce 2003 zde byla zrekonstruována do překrásné univerzální sportovní podoby pevná hala, která slouží pro široké sportovní vyžití. V tomto roce byla vybudována moderní sauna,vodní pára a posilovna.

Tímto hlavně děkujeme vedení Magistrátu hlavního města Prahy za důvěru v nás vloženou a za možnost vzájemné přátelské spolupráce. Děkujeme též vedení, správci sportovního areálu, firmě Montservis v zastoupení - p. JUDr. Jan Tošner, pí Zdena Tošnerová, Ing. Jiří Djakov, p. Petr Kindl - za trvalou přátelskou spolupráci. Pod jejich vedením se sportovní areál v Hloubětíně stal konečně překrásným sportovním stánkem nejen pro Prahu 9, ale i pro všechny tuzemské a zahraniční sportovní nadšence.


Zázemí

Vytisknout stránku Vytisknout stránku