Česká tenisová škola (ČTŠ) - Tenisová škola Vyoral

Česká tenisová škola (ČTŠ)

ČTŠ byla založena v létě roku 1997 Stanislavem Vyoralem v průběhu dvoutýdenních tenisových soustředění v Konstantinových lázních.

Základem ČTŠ je teoretická a praktická tenisová výuka ve formě víkendů, týdenních dovolených v různých (těmto akcím odpovídajících) tenisových lokalitách u nás - Rožnov pod Radhoštěm, Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Doksy, Mariánské Lázně; i v zahraničí - Chorvatsko - Orebič, Francouzská riviéra,Nice - La Vanade . Během těchto tenisových soustředění probíhá teoretická, ale hlavně i praktická výuka pod vedením kvalifikovaných tenisových trenérů.

Víkendové a týdenní praktické výuky probíhají ve formě tréninků - klient, trenér + kolektivní výukou, která se dále podle herních schopností hráčů dělí do tří kategorií:

  1. začátečníci
  2. mírně pokročilí
  3. pokročilí na úrovni závodních hráčů

U začátečníků je důraz kladen na rozvíjení rychlosti, mrštnosti, periferního vidění, fyzické zdatnosti, tenisové intuice - součástí je i správný pohyb na kurtě a tenisové počítání zápasů

U mírně pokročilých hráčů se kromě základních tenisových úderů, tenisového myšlení ve formě strategie, zdokonaluje, v současné době nejdůležitější úder v tenisu - podání.

Probírají se základní herní prvky tenisové čtyřhry.

Pokročilí hráči mají již značně specifický trénink; pracuje se zde, (detailně) metodicky,na herním myšlení pro dvouhru i čtyřhru. Důraz je zde kladen na individuálních schopnostech každého hráče a na jeho fyzických i duševních dispozicích, např. u hráčů, kteří jsou vyššího vzrůstu se předpokládá, že jejich dominantní tenisový rejstřík úderů bude založen na útočném pojetí hry - podání, voleje, returne, smeče. Tento typ hráčů vetšinou vyniká na rychlém povrchu - leštěný beton, tráva či jiné umělé povrchy.

U hráčů menšího vzrůstu je kladen důraz na fyzickou zdatnost - hra od základní čáry - a zdokonalování tenisových úderů - forhand, backhand, podání, voleje, smeče, loby, kraťasy. Úspěšnost těchto hráčů je dána pomalejšími povrchy - antuka. Velká část tenisové výuky je zde zaměřena i na psychiku, koncentraci, zahrání závěrečných úderů ( set ball nebo match ball ). K naplnění tenisového přátelství a družnosti tenisového ducha je dobré,aby hráči na tenisových soustředěních z různých kategorií občas spolupracovali.


Tenisová hala + klub je součástí celého sportovního komplexu, ve kterém působí sportovní osobnosti jako:

  • Sportovní klub potápěčů Aquablues pod vedením vyjímečné osobnosti Michala Paclíka
  • Aquabely, které drží nad vodou již po dlouhá léta Kateřina Vostárková
  • Aerobic, který dokonale vede Eva Mičincová
V roce 2003 zde byla zrekonstruována do překrásné univerzální sportovní podoby pevná hala, která slouží pro široké sportovní vyžití. V tomto roce byla vybudována moderní sauna,vodní pára a posilovna.

Tímto hlavně děkujeme vedení Magistrátu hlavního města Prahy za důvěru v nás vloženou a za možnost vzájemné přátelské spolupráce. Děkujeme též vedení, správci sportovního areálu, firmě Montservis v zastoupení - p. JUDr. Jan Tošner, pí Zdena Tošnerová, Ing. Jiří Djakov, p. Petr Kindl - za trvalou přátelskou spolupráci. Pod jejich vedením se sportovní areál v Hloubětíně stal konečně překrásným sportovním stánkem nejen pro Prahu 9, ale i pro všechny tuzemské a zahraniční sportovní nadšence.

Tenisový klub - zázemí

Tenisový klub

Sprchy

Poháry

Vytisknout stránku Vytisknout stránku

Zázemí

Česká tenisová škola má pevné působiště ve sportovním areálu Hloubětín, ul. Hloubětínská 80. Na vlastní náklady, hrazené p. Stanislavem Vyoralem, zakladatelem České tenisové školy, se zde vybudovala nafukovací vytápěná tenisová dvouhala, inženýrské sítě, dlouhá tenisová zeď, tenisové zázemí - sprchy, toalety, šatny, komorní tenisový klub, kde probíhají příjemné večery ve formě vášnivých tenisových konfrontací.

Od roku 2005 se hraje na umělé trávě "DESSO DLW SPORTS SYSTEMS", umělý vlas 1,8 cm vysoký, posypaný jemným křemičitým pískem - kurt je červený, výběh zelený.

Součástí tenisového klubu je velká televize s tenisovou projekci,která slouží pro teoretickou tenisovou výuku.

Celkové náklady na tenisovou halu a úpravy se pohybují okolo částky 6.000.000,- Kč.

Tento tenisový stánek v Hloubětíně slouží pro nejširší veřejnost a není zde určen omezený počet klubových hráčů. Probíhají zde pravidelné sobotní turnaje; podkladem je žebříček, podle kterého je určováno nasazení hráčů. Ke konci zimní a letní tenisové sezóny jsou vyhlašováni nejlepší hráči jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Výsledky jsou uveřejňovány na internetových stránkách.

CalmCube2 CMS · Webdesign Michal Škrabálek
RSSFacebookVytisknout stránkuMapa stránek · © 2011 - 2017 Tenisová škola Vyoral · Počet návštěv: 278526 (12998)